Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf mbrëmë vonë deklaroi se “forcat e armatosura janë në gatishmëri të plotë dhe të afta që të ballafaqohen me të gjitha provokimet”.
Pervez Musharraf ka dënuar sulmet në Parlamentin e Indisë por ka thënë se pa prova nuk do të ndërmarrë kurrfarë aksioni kundër militantëve, të cilët i ka quajtur “luftëtarë të lirisë”. Ai ka mohuar akuzat se qeveria e tij ka kontroll mbi këto grupe.
XS
SM
MD
LG