Ndërlidhjet

PARIS


Aktorja legjendare gjermane, Marlene Dietrich, me gjasë, ka bërë vetvrasje” tha ish mikesha e afërt e saj, 76 vjeçarja, Norma Bosquet, sot në Paris. Ajo tha se “Marlene Dietrich, me gjasë, vdiq nga sasia e tepruar e hapave për gjumë”.
Marlene Dietrich, vdiq në Berlin më 6 maj të vitit 1992, në moshën 92 vjeçare dhe u varros pa iu bërë autopsia.
XS
SM
MD
LG