Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Shtetet e Bashkuara po përpiqen ti ulin tensionet ndërmjet fqinjëve që kanë armatim bërthamor, Indisë e Pakistanit. Në këtë aspekt, zëdhënësi i ministrisë së jashtme të Pakistanit, Aziz Ahmad Khan i ka deklaruar rrjetit televiziv CNN se sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell kishte biseduar me presidentin e Pakistanit, Pervez Musharraf dhe me ministrin e punëve të jashtme, Abdul Sattar.
XS
SM
MD
LG