Ndërlidhjet

NJU DELHI


Së paku tre ushtarë të Indisë dhe një militant u vranë, ndërsa 8 persona u lënduan, pas një sulmi në një kamp ushtarak të Indisë në Jammu dhe në Kashmir, ka kumtuar policia. Ishte ky rasti i fundit i incidenteve të dhunshme në këtë shtet me trazira të Himalajeve, për të cilat India akuzon grupet militante me seli në Pakistan.
XS
SM
MD
LG