Ndërlidhjet

MOSKË


“Rusia planifikon ta reduktoj numrin e paqeruajtësve në Kosovë dhe në Bosnjë, gjatë periudhës janar – shkurt të vitit të ardhshëm” - ka thënë zëvendës ministri i mbrojtjes, Nikolai Kormiltsev. Ai ka thënë se ky reduktim ka të bëjë me oficerë e jo me ushtarë.
Zëvendës ministri rus i mbrojtjes, Kormiltsev ka thënë se aktualisht në Kosovë shërbejnë 2000, ndërsa në Bosnjë 600 ushtarë rusë.
XS
SM
MD
LG