Ndërlidhjet

BAGADAD


Iraku kumtoi se sistemi i tij kundërajror ka qëlluar njërin nga grupi i fluturakeve të perëndimit që patrullojnë përgjatë hapësirës së ndalim fluturimeve në Irakun jugor. Prej vitit 1991, aeroplanët ushtarakë të Shteteve të Bashkuara dhe të Britanisë së Madhe mbikqyrin këtë zonë në pjesën veriore dhe jugore të Irakut.
XS
SM
MD
LG