Ndërlidhjet

NJU DELHI/ISLAMABAD


India dhe Pakistani, krahas grumbullimit të trupave në kufi, thonë se kanë vënë në gjendje gadishmërie të lartë sistemet e tyre raketore, kurse forcat e dy palëve kanë shtirë mbrëmë kundër njëra tjetrës për gjatë kufirit në Kashmirin e ndarë.
Ministri i mbrojtjes së Indisë tha se gjendja në kufi është e rëndë, por duhet ti jepet më shum kohë diplomacisë për zgjidhjen e krizës.
Sidoqoftë, liderët e dy vendeve kanë thënë se nuk duan luftë.
XS
SM
MD
LG