Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite bënë një inkurzion në qytetin Hebron të administruar nga palestinezët në Bregun perëndimort dhe kanë arrestuar shtatë anëtarë të dyshuar të grupve rradikale të Hamsit dhe Xhihadit Islamik dhe pastaj janë tërhequr.
Ndërkohë, Izareli është dakorduar që t,u lehtësojë palestinezëve disa restriksione udhëtimi në Brezin e Gazës, por nuk do te lejojnë Yasser Arafatin të marrë pjesë në kremtet e Kërshëndellave orthodokse në Betehem, derisa ai së pari të arrestojë vrasësit e një ministri izarelit.
XS
SM
MD
LG