Ndërlidhjet

MERDARË


Beogradi dhe forca paqëruajtëse në Kosovë e udhëhequr nga NATO kanë nënshkruar marrëveshje për ngushtimin e zonës së fluturimeve të ndaluara rreth Kosovës- prej 25 në 10 kilometra.
Zëdhënësi i KFOR-it tha në Prishtinë se marrëveshja e nënshruar në Merdare ende ndalon në mënyrë strikte fluturimin mbi këte zonë të të gjithë avionëve ushtarakë jugosllavë që mund të bartin pajisje lufte.
XS
SM
MD
LG