Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav, Vojisllav Koshtunica ka përsëritur thirrjen e tij për një takim me liderin e LDKë-së, Ibrahim Rrugovën për të diskutuar ardhmërinë e Kosovës.
Duke folur në konferencë për shtypin në Beograd, Koshtunica e ka quajtur Rrugovën “liderin e vëretë të shqiptarëve të Kosovës” dhe ka thënë se bisedimet me te janë rruga më e mirë për përmirësimin e marrëdhënieve midis serbëve dhe shqiptarëve.
“UNMIKU dhe KFOR-i nuk do të rrijnë përgjithmonë në Kosovë, por serbët dhe shqiptarët do të mbesin”, ka thënë Koshtunica.
XS
SM
MD
LG