Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka zgjeruar listën e tij të organizatave terroriste dhe individëve të dyshuar për mbështetje të terrorizmit, duke përfshirë edhe ETA-n, grupin separatist bask, Armatën Republikane Irlandeze dhe grupet anti-katolike dhe Xhihadin Islamik palestinez.
Në listën që publikohet nesër, ndodhen edhe nëntë organizata tjera dhe disa individë. Më herët,pas sulmeve të 11 shtatorit, Bashkimi Evropian i futi në lista të veçanta 30 organizata dhe individë të ndërlidhur me bin Ladenin dhe rrjetin e tij Al Kaida.
XS
SM
MD
LG