Ndërlidhjet

TASHKENT


Presidentët e Uzbekistanit dhe Taxhikistanit,Islam Karimov dhe Imomali Rakhmanov, u takuan në Tashkent që të diskutojnë sigurinë rajonale para samitit të nesërm të presidentëve nga vendet e Azisë Qendrore.
Karimov dhe Rakhmanov diskutuan lidhur me grupet terrosriste që operojnë në Azinë Qendrore ,të cilat ata kanë droje se mund të orvaten të kalojnë prapë në ato anë nga bazat në Afganistan,pas bombardimeve të aviacionit të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG