Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ/RUSI


Së paku gjashtë ushtarë rusë janë vrarë kurse 17 të tjerë plagosur në harkun e fundit kohor në Çeçeni, thonë ushtarakët rusë.
Këta zyrtarë thonë gjithashtu se janë vrarë edhe 14 kryengritës çeçenë gjatë konfrontimeve.
Trupat ruse kanë sulmuar bazat e dyshuara të kryengritësve çeçenë me helikopterë dhe artileri, ndërsa forcat federale kanë bastisur në kërkim të militantëve .Njoftohet se kanë arrestuar 50 njerëz për lidhje të dyshuara me kryengritësit.
XS
SM
MD
LG