Ndërlidhjet

SHKUP


Në Maqedoni së paku 15 njerëz kanë humbur jetën deri tash nga të ftohtit e madh dhe dëbora, thonë raportet, kurse 10 mijë krerë dhenë ndodhen në rrezik të ngordhin për mungesë zahiresh në rajonet e izoluara.
Rreth 500 anëtarë të policisë elite maqedonase, të njohur si Tigrat dhe Luanët, që nga e mërkura janë shpërndarë nëpër qytetet e vendit për të pastruar borën.
XS
SM
MD
LG