Ndërlidhjet

KABULL


Ministria e Mbrojtjes në Kabull thotë se mund të kërkojë nga Shtetet e Bashkuara që t’i ndërpresë bombardimet në Afganistan brenda disa ditëve të ardhshme.
Zëdhënësi i ministrisë së Mbrojtjes, Mohammad Habel tha se gadi të gjitha vendstrehimet kufitare të talibanëve dhe Osama bin Ladenit janë eliminuar. Xhepat e mbetuara, ka thënë ai, mund të shkatërrohen për tre ditë dhe nevoja për bombardime do të përfundonte.
XS
SM
MD
LG