Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeadministratori i Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Hans Hakerup konfirmoi se ka vendosur të largohet nga posti.
Hakerup tha se ka vendosur të largohet në 31 dhjetor pas më pak se një viti në zyrë që t’i kushtojë më shumë kohë familjes së tij në Danimarkë dhe ka njoftuar se e shoqja pret të lindë foshnjën nga fillimi i vitit.
Hakerup tha njëherit se kishte diskutuar planin e tij me sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan.
XS
SM
MD
LG