Ndërlidhjet

MOSKË


Ministrat e jashtëm nga Grupi i shtatë vendeve të industrializuara plus Rusisë në një komunikatë që shpallën në Moskë i kanë bërë thirrje Pakistanit që të veprojë për kontrollimin e terroristëve që operojnë nga territori i tij.
Ministrat i kanë bërë thirrje Pakistanit që t’i arrestojë militantët e t’i nxjerrë para gjyqit dhe t’i ndërpresë finansat e tyre.
XS
SM
MD
LG