Ndërlidhjet

CRAWFORD-TEKSAS


Forcat e Shteteve të Bashkuara nuk do të largohen nga Afganistani, për deri sa Uashingtoni nuk gjykon se misioni anti-terrorist ka përfunduar, ka thënë presidenti Xhorxh Bush.
Qëllimet amerikane në Afganistan mbeten vazhdimi i ndjekjes së kryeterroristit të dyshuar Osama bin Laden, shkatërrimi i rrjetit Al Kaida, si dhe krijimi i sigurisë dhe stabilitetit politik për qeverinë e re Afgane, ka thënë presidenti amerikan Bush.
XS
SM
MD
LG