Ndërlidhjet

KABUL


Qeveria e re do t’i rindërtojë bustet gjigante të Budës, të cilat i shkatërruan talibanët, tha Raheen Makhdoom, ministër afgan i Kulturës.
Bustat e mëdha të Budës në rajonin malor Bamiyan, talibanët i shkatërruan me dinamit në muajin mars, përkundër thirrjeve të vendeve myslimane dhe liderëve të perëndimit.
XS
SM
MD
LG