Ndërlidhjet

JERUSALEM


Palestinezët kanë kërkuar dërgimin e ndërmjetësuesit të Shteteve të Bashkuara në Lindjen e mesme.
Kabineti i Autoritetit palestinez ka kërkuar që Uashingtoni të dërgojë emisarin Anthony Zinni prapë në rajon për të rifilluar negociatat paqësore me Izraelin.
Zinni u largua nga rajoni pas shkallëzimit të dhunës ndërmjet izraelitëve dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG