Ndërlidhjet

BEOGRAD


Marrëdhëniet ruso-jugosllave do të kenë zhvillim dinamik në vitin 2002, ka thënë presidenti jugosllav Voisllav Koshtunica.
“Marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe Jugosllavisë gjithmonë kanë qenë të mira, madje edhe në kohët e vështira që ka kaluar vendi ynë. Miku në nevojë, është mik i vërtetë”, ka thënë ai.
Koshtunica e ka vlerësuar lartë rolin e paqëruajtësve rusë në Kosovë.
XS
SM
MD
LG