Ndërlidhjet

KABUL


Trupat britanike dhe forcat afgane të sigurisë sot i filluan patrullimet e para të përbashkëta nëpër Kabul.
Të hënën pritet të arrijë në Afganistan pararoja e forcave shumëkombëshe të sigurisë.
Britania do ta udhëheqë kontingjentin e këtyre forcave me ushtarë nga Kanadaja, Danimarka, Franca, Gjermania, Italia, Jordania, Holanda, Zelanda e re, Spanja dhe Turqia.
XS
SM
MD
LG