Ndërlidhjet

BOSTON


Personi që deshte të aktivizojë bombën nga këpucët e tij, në aeroplanin në linjën Paris-Majami, ka mundur të hedhë në ajër tërë aeroplanin, kanë thënë agjentët e FBI-së.
Shtetasi britanik Richard Reid u arrestua pasi që nuk arriti të aktivizojë materien shpërthyese në aeroplanin me 197 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit.
XS
SM
MD
LG