Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani nuk mund ta injorojë kërcënimin nga lufta pas rritjes së tendosjes ndërmjet Indisë dhe Pakistanit, ka thënë ministri i Jashtëm i Pakistanit Abdul Satar.
“Forcat tona të armatosura i kanë ndërmarrë të gjitha masat e duhura” tha ai.
Grumbullimi i forcave ushtarake të Indisë në kufi me Pakistanin paraqet kërcënim për paqen, tha Abdul Satar.
XS
SM
MD
LG