Ndërlidhjet

PRAGË


Reshjet e mëdha të borës dhe temperaturat e ulta në disa vende të Evropës kanë shkaktuar viktima.
Katër vetë e humbën jetën, dhe 16 u lënduan në fatkeqësinë e trafikut në Sicili si pasojë e kushteve të vështira dimërore.
Bora ka shkaktuar kaos në komunikacion dhe aksidente me pasoja tragjike edhe në Gjermani.
Ndërkaq, mbi 8.000 familje në Irlandën e Veriut dhe në Skotlandë kanë mbetur pa energji elektrike, shkaku u reshjeve të mëdha të borës.
XS
SM
MD
LG