Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri irakien i Mbrojtjes, Sulltan Hashem Ahmad, i ka premtuar liderit të Irakut, Saddam Hussein në një telegarm urimi për vitin e ri se armata është e vendosur të zmbrapsë çfarëdo sulmi të Shteteve të Bashkuara, nëse e bëjnë Irakun cak vijues në luftën kundër terrorizmit.
Disa zyrtarë të Shteteve të Bashkuara e kanë përmendur Irakun si cak të mundshëm vijues në luftën kundër terrorizmit, kurse presidenti amerikan ka thënë se Bagdadi duhet të lejojë kthimin e sërishëm të inspektorëve të Kombeve të Bashkuara që të verifikojnë se Iraku nuk posedon dhe nuk prodhonë armë për zhdukjen në masë.
XS
SM
MD
LG