Ndërlidhjet

PRIZREN


Paqëruajtësit e udhëhequr nga NATO në Kosovë, po u dërgojnë ndihma fshatrave kufitare në veri të Shqipërisë të bllokuar nga bora, ka thë një zëdhënës në Prizren.
KFOR-i ka dërguar dje me helikopterë 40 tonelata ushqime që do të shpërndahen më pastaj nga banorët vendorë me mushka, ka thënë zëdhënësi i kontingjentit gjerman, koloneli Klaus Geier.
Rajonet malore që shtrihen në jug-perëndim të Kosovës, në veri të Shqipërisë dhe në veri-perëndim të Maqedonisë, kanë mbi dy metra borë dhe disa rrugë janë të pakalueshme.
XS
SM
MD
LG