Ndërlidhjet

BUJANOC


Zëvendës kryeministri i Serbisë, Nebojsha Çoviq ka vlerësuar në Bujanoc se pak më shumë se një vit nga realizimi i programit të qeverisë federale dhe republikane për zgjidhjen e krizës në jug të Serbisë janë arritur rezultate të shkëlqyeshme, duke iu falenderuar ndihmës, siç është shprehur ai, pjesëtarëve të policisë dhe ushtrisë.
Çoviq ka paralajmëruar se vitin e ardhshëm do të jetë prioritare lufta kundër kriminalitetit në ato anë dhe prosperiteti ekonomik i komunave të Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjes.
XS
SM
MD
LG