Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ministri i Jashtëm i Pakistanit, Abdul Satar ka thënë se tensionet midis vendit të tij dhe Indisë janë duke u rritur prej çasti në çast, kurse presidenti Pervez Musharaff ka thënë se vendi i tij dëshiron paqë, por është i përgatitur për luftë.
Ministri Satar e ka përshkruar lëvizjen e trupave të Indisë drejt kufirit me Pakistanin si sinjal shumë brengosës.
XS
SM
MD
LG