Ndërlidhjet

NJU DELHI


Qeveria e Indisë tha se të gjitha partitë politike të vendit janë dakorduar që ta mbështesin qeverinë e vetë nëse do të jetë e detyruar të hyjë në luftë me Pakistanin.
Pas mbledhjes së të gjitha partive politike që e thirri kryeministri Vajpayee, zyrtarët e Nju Delhit thanë se India nuk do luftë, por nëse lufta vjen ajo duhet të përballet me unitet.
Forcat e Indisë dhe Pakistanit kanë shkëmbyer zjarr gjatë ditës përgjatë kufirit.
XS
SM
MD
LG