Ndërlidhjet

LIMA


Së paku 227 njerëz kanë humbur jetën,160 të tjerë kanë marrë plagë kurse 35 konsiderohen të zhdukur në zjarrin që shpërtheu nga fishekzjarre në qendrën tregëtare në kryeytetin Lima,sipas raportit të reviduar për bilancin e viktimave që publikuan autoritetet e atjeshme.
Zjarri ka shpërthyer në dyqanet të cilat shesin fishekzjarre dhe ka përfshirë gjithë lagjen.
Presidenti i Perusë shpalli dy ditë zie kombëtare për këte fatkeqësi.
XS
SM
MD
LG