Ndërlidhjet

GROZNI


Së paku 10 ushtarë rusë janë vrarë në Çeçeni në harkun e fundit kohor kurse 22 janë plagosur në sulme të veçanta dhe shpërthime minash.
Një zyrtar anonim i administratës promoskovite në Çeçeni ka thënë se separatistët kanë sulmuar 23 herë pozicionet e forcave federale anembanë Çeçenisë gjatë natës.
XS
SM
MD
LG