Ndërlidhjet

KABUL


Sot u arrit marrëveshja për vendosjen e 3.000 deri 5.000 forcave shumëkombëshe në Afganistan, të udhëhequra nga Britania e Madhe.
Në Kabul arriti konvoji i trupave britanike, si përforcim i 200 ushtarëve që kujdesen për sigurinë e qeverisë së re.
“Kemi njohuri për incidentin dhe e hulumtojmë ate”, ka thënë zëdhënësi i komandës amerikane, Pete Mitchell, duke iu referuar informacioneve sipas të cilave nga sulmet e aeroplanëve amerikanë në lindje të Afganistanit kanë humbur jetën mbi 100 njerëz.
XS
SM
MD
LG