Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav Voisllav Koshtunica ka kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme në vitin e ardhshëm, për të kompletuar, siç ka thënë, reformat kushtetuese në Serbi dhe Jugosllavi.
Kryeministri serb Zoran Gjingjiq, duke e hedhur poshtë propozimin për zgjedhje të parakohshme, ka thënë se ato do të krijonin klimë të pasigurisë në vend.
XS
SM
MD
LG