Ndërlidhjet

PEKING


18 minatorë e kanë humbur jetën dhe mbi 30 janë lënduar nga gazi natyror në një minierë në jug të Kinës.
Minierat e Kinës janë ndër më të rrezikshmet në botë, me mijëra fatkeqësi me pasoja tragjike brenda vitit.
XS
SM
MD
LG