Ndërlidhjet

VARSHAVË


Pesë vetë e kanë humbur jetën nga orteku i borës në malet Tatra në jug të Polonisë, si pasojë e reshjeve të mëdha që përfshinë rajonin e Evropës qendrore.
Autoritetet polake thonë se vazhdojnë kërkimet edhe për dy persona të zhdukur.
Në Sllovaki një person humbi jetën dhe dy të tjerë janë lënduar rëndë nga rrëshqitja e borës në qendrën turistike Banska Bystrica.
Bora e madhe i ka bllokuar rrugët kryesore në veri-perëndim të Rumanisë, duke lënë shumë fshatra pa energji elektrike.
XS
SM
MD
LG