Ndërlidhjet

ISLAMABAD/KATHMANDU


India vazhdon të grumbullojë trupa ushtarake në kufi me Pakistanin, kanë thënë zyrtarë të Pakistanit.
“Ata i kanë aktivizuar bazat e tyre ajrore dhe ka lëvizje të marinës luftarake”, tha Rashid Qureshi, zëdhënës i qeverisë në Islamabad.
Autoritetet e Indisë ndërkaq kanë njoftuar se nuk do të mbahet takimi ndërmjet kryeministrit Atal Behari Vajpayee dhe presidentit të Pakistanit Pervez Musharraf në samitin e shteteve të Azisë jugore në Nepal.
XS
SM
MD
LG