Ndërlidhjet

VATIKAN


“Nuk mund të ketë paqe pa drejtësi, dhe drejtësi pa falje”, tha Papa Gjon Pali i dytë në ceremonialin në bazilikën e Shën Pjetrit në Romë.
Në mesazhin e Vitit të Ri për ditën botërore të Paqes, Papa e dënoi terrorizmin, e sidomos atë që e shfrytëzon religjionin.
“Askush nuk mund ta arsyetojë vrasjen në emër të Zotit”, tha ai.
XS
SM
MD
LG