Ndërlidhjet

SIDNEJ


Autoritetet e Australisë i kanë urdhëruar banorët e lagjeve të Sidnejit të rrezikuar nga zjarret, që menjëherë të braktisin shtëpitë e tyre.
Zjarret deri tani kanë shkatërruar mbi 150 shtëpi, parqe nacionale dhe ferma, por nuk janë regjistruar viktima në njerëz.
XS
SM
MD
LG