Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarë nga 17 vende janë mbledhur në Kabul, për të diskutuar rreth hyrjes së forcës shumë-kombëshe të sigurisë. Përpjekjet për kapjen e udhëheqësit shpirtëror taliban, Mullah Mohamed Omar, kanë vazhduar ndërkohë në provincën Bahgran si dhe në Kandahar – raportojnë zyrtarë të administratës së re afgane.
XS
SM
MD
LG