Ndërlidhjet

BAKU


Policia e Azerbajxhanit ka arrestuar gjashtë persona të cilët kanë lidhje me një grupim islamik, që dyshohet të ketë planifikuar sulme kundër ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Baku dhe zyrave të organizatave ndërkombëtare atje. Nuk ka ende deklarata rreth akuzave zyrtare kundër të gjashtë të ndaluarve.
XS
SM
MD
LG