Ndërlidhjet

JERUZALEM


Izraeli ka riafirmuar kërkesën kyce të tij që ka të bëjë me dhënien fund sulmeve nga ana e palestinezëve, si kusht për zbatimin e planit për vendosjen e masave të mirëbesimit dhe rinisjen e bisedimeve dypalëshe të paqes. Komenti i qeverisë izraelite bëhet në prag të kthimit në rajon të të dërguarit special të Shteteve të Bashkuara për Lindjen e Mesme, Antoni Zini.
XS
SM
MD
LG