Ndërlidhjet

KABUL


Qeveria e re e Kabulit raportoi vdekjen e shefit të shërbimit taliban të zbulimit. Abdullah Tahvedi, zëvendës-kryesues i shërbimit të zbulimit në qeverinë e përkohshme të Afganistanit, tha për rrjetin televiziv CNN, se Qari Ahmadullah, u vra në fundjavë, kur bombarduesit amerikanë qëlluan shtëpinë ku strehohej ai dhe një tjetër funksionar i lartë taliban.
XS
SM
MD
LG