Ndërlidhjet

BRUKSEL


Euro u këmbye sot me 90 cent amerikanë, për të parën herë që nga mesi i dhjetorit. Komisioneri i Bashkimit Europian për financat dhe ekonominë, Pedro Solbes, tha se pret që kërkesa për valutën të zbresë në kufijtë normalë, pas kalimit të efektit të risisë. Disa incidente të regjistruara në Greqi, Spanjë dhe Francë, nuk janë konsideruar serioze nga autoritetet bankare, të cilët raportojnë se këmbimi i parasë po kalon jashtëzakonisht mirë në Gjermani.
XS
SM
MD
LG