Ndërlidhjet

SHRINAGAR


Të paktën një oficer policie është vrarë dhe 23 persona janë plagosur, kur dy granata shpërthyen sot pranë selisë së asamblesë qeveritare, në Kashmir. Askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin, i cili pason incidentet e mëhershme në kufirin mes Indisë e Pakistanit, si rezultat i të cilave u vranë nëntë militantë pakistanezë.
XS
SM
MD
LG