Ndërlidhjet

PARIS


Organizata “Reporterët pa kufij”, vlerëson se viti i kaluar shënoi përkeqësim të lirive të medias. Numri i gazetarëve të vrarë si rezultat i punës së tyre, barazohej me atë të vitit 2000, por se arrestimet, kërcënimet dhe aktet e censurimit, gjatë vitit 2001, u rritën në mënyrë kritike.
XS
SM
MD
LG