Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë përsëritur qëndrimin e tyre se janë në pritje të dorëzimit apo kapjes së liderit taliban Mullah Omar, për të cilin autoritetet amerikane ngulmojnë që të ekstradohet dhe gjykohet në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG