Ndërlidhjet

KABUL


Qeveria e Përkohshme e Afganistanit, ka liruar dhe dërguar për në shtëpi, 320 ish-luftëtarë talibanë, disa prej të cilavë mbaheshin të burgosur që prej pesë vjetësh nga forcat e Aleancës Veriore. Zyrtarë të ministrisë së Sigurisë thonë se me këtë akt, qeveria e re dëshmon vullnetin e saj për ripajtim kombëtar.
XS
SM
MD
LG