Ndërlidhjet

DAKA


Me ndalesën në Bangladesh, kryeministri britanik, Toni Bler nisi turneun pesë ditësh në Azinë Jugore, që ka për qëllim zbutjen e tensioneve mes Indisë dhe Pakistanit. Duke folur para hipjes në aeroplan, Bler i cilësoi raportet mes dy fqinjëve aziatikë, si “potencialisht serioze”.
XS
SM
MD
LG