Ndërlidhjet

TEL AVIV


I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Lindjen e Mesme, Antoni Zini, mbërriti pasdite në Tel Aviv në kuadër të misionit të tij për vendosjen e mirëbesimit mes izraelitëve dhe palestinezëve.
Zini, planifikon të takohet nesër me kryeministrin Ariel Sharon e ministrin e jashtëm të Izraelit, Shimon Peres si dhe me liderin palestinez Jaser Arafat.
XS
SM
MD
LG